Czyszczenie układu paliwowego z wymianą filtra
2022.11.19

Czyszczenie układu paliwowego z wymianą filtra

W miejscowości Połaniec kierowca odczuł problemy z układem paliwowym w ciężarówce Scania. Na miejscu okazało się że układ paliwowy jest zanieczyszczony i należy także wymienić filtr. Całość usługi na miejscu trwała prawie 2 godziny. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze.

Czyszczenie układu paliwowego – dlaczego to takie ważne?

Wtryskiwacz to urządzenie sterowane elektromagnetycznie i w każdym pojeździe prędzej czy później mogą pojawić się problemy. Wynika to z naturalnej ich eksploatacji, ale mogą też ulec zabrudzeniom – wówczas ich praca też nie będzie prawidłowa. W przypadku poważniejszego uszkodzenia wtryskiwaczy konieczna będzie ich wymiana lub poddanie profesjonalnej regeneracji w naszej firmie PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H, ale z mniejszymi zabrudzeniami można próbować poradzić sobie samodzielnie.

Objawy awarii wtryskiwaczy

Brudne wtryskiwacze dają określone objawy i nie powinniśmy ich nigdy bagatelizować, gdyż dłuższe zaniedbanie problemów mogą spowodować kolejne, większe usterki w pojeździe i narazić nas na spore koszty. Zabrudzone wtryskiwacze znacznie ograniczają moc silnika i powodują że pojazd ma gorsze przyspieszenie, znacznie ograniczoną prędkość maksymalną oraz zmniejszoną elastyczność silnika.

Kolejnym częstym objawem zatkania lub uszkodzenia wtryskiwaczy jest nierównomierna podaż paliwa, która może być zbyt duża lub zbyt mała, rezultatem może być uszkodzenie tłoków i głowicy. A ich naprawa to już właściwie remont całego silnika w firmie PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H.

Jak samodzielnie oczyścić wtryskiwacze?

Nie warto bagatelizować problemów z wtryskami. Jeśli wspomniane wyżej objawy dopiero się pojawiły to możemy próbować samodzielnie oczyścić wtryskiwacze. Najprostszą metodą jest dodanie do baku odpowiedniego środka czyszczącego. Po jego wlaniu trzeba po prostu jeździć i czekać aż preparat zadziała. Jeżeli działanie pojazdu nie uległo poprawie to istnieje podejrzenie, że usterka wtrysków jest znacznie poważniejsza. W takim wypadku konieczna jest wymiana wtrysków na nowe lub poddanie ich regeneracji. Ta druga jest opcją tańszą od kupna nowych, a pozwala jednocześnie na przywrócenie części do stanu idealnego. Należy pamiętać, że nie wolno lekceważyć problemów z wtryskiwaczami, gdyż ich usterka szybko może spowodować uszkodzenie innych elementów pojazdu. A to z kolei może skutkować kosztami znacznie wyższymi niż nawet kupno nowych.

Wymiana wtryskiwaczy – pomoc drogowa

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik z PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę.

Wymiana wtryskiwaczy w województwie świętokrzyskim i nie tylko

Działamy w poniższych miejscowościach:

Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy.

Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.