Naprawa elektrozaworów
2022.12.13

Naprawa elektrozaworów

Nasz Mobilny Serwis TIR 24H działa w każdych warunkach pogodowych. W ciężarówce, która znajdowała się w miejscowości Kolbuszowa doszło do awarii blokady mostu. Na miejsce awarii został wysłany serwis mobilny, okazało się że potrzebna jest naprawa elektrozaworu. Całość usługi na miejscu trwała około 2 godzin.

Elektrozawór w samochodzie – co to jest?

W samochodach ciężarowych  występuje określony rodzaj układu hamulcowego, który składa się przede wszystkim z hamulca roboczego, postojowego, zwalniającego oraz pomocniczego. Wszystkie te rodzaje hamulców dotyczą oczywiście pneumatycznego układu hamulcowego, którego praca opiera się na działaniu wielu komponentów takich jak chociażby elektrozawory. 

Elektrozawór stanowi natomiast element odpowiadający w głównej mierze za  zatrzymanie przepływu powietrza, sprawiając tym samym, że pojazd ciężarowy zatrzymuje się.  Jeżeli chodzi o samochody ciężarowe i elektrozawory , to element ten znajdziemy jednak nie tylko w układzie hamulcowym. Jest to również część mająca za zadanie wspomagać odpowiednią pracę zawieszenia w tych pojazdach. W przypadku układu zawieszenia elektrozawór umożliwia nam bowiem właściwe kontrolowanie, a także ewentualną zmianę poziomu zawieszenia pojazdu. Element ten składa się także z dwóch części, gdzie jeden elektrozawór znajduje się na przedniej osi zawieszenia, zaś drugi na tylnej.

Awaria elektrozaworu w samochodzie ciężarowym – czym to grozi?

Elektrozawory odpowiadają za doprowadzanie odpowiedniej dawki powietrza do układu pneumatycznego w samochodzie ciężarowym. Można zatem powiedzieć, iż mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego. Prawidłowa praca elektrozaworów pozwoli nam między innymi na bardzo bezpieczne hamowanie pojazdu praktycznie w każdych, panujących na zewnątrz warunkach. Praca elektrozaworów często wpływa także na działanie innych komponentów pojazdu, dlatego jeśli chcemy uniknąć jakichkolwiek awarii czy uszkodzeń, bardzo ważne jest, aby elektrozawory były w stu procentach sprawne. Dlatego w przypadku awarii zalecany jest kontakt z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H.

Jak wygląda naprawa elektrozaworu przez mobilny serwis TIR?

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę .Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego,mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze.