Wymiana alternatora
2022.11.20

Wymiana alternatora

W piątek otrzymaliśmy zgłoszenie od kierowcy ciężarówki Mercedes o kłopotach z elektryką. Auto znajdowało się na trasie S19 koło Niska i na miejscu okazało się, że problem dotyczy alternatora. Całość usługi na miejscu trwała ponad godzinę. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR i pomocy drogowej TIR, właściciel zaoszczędził czas i pieniądze.

Awaria alternatora w samochodzie – przyczyny

Alternator w samochodzie odpowiada za zasilanie instalacji elektrycznej naszego auta oraz za ładowanie akumulatora w czasie jazdy. Objawy uszkodzenia to min. problem z rozruchem silnika, szum w łożyskach, hałas paska wielorowkowego lub problemy ze światłami.

Do uszkodzenia alternatora może dojść również na skutek zwarcia elektrycznego lub wody, która dostała się do jego wnętrza. Pozostałe przyczyny, które najczęściej doprowadzają do awarii alternatora to: pęknięta obudowa, zużyte łożyska i szczotki, przebicia w uzwojeniu oraz niesprawny regulator napięcia

Wymiana alternatora przez pomoc drogową

Wszystkie przyczyny awarii można usunąć w firmie PIT STOP Lipnik. PIT-STOP to serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H.

Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę.

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części, by na miejscu nic nas nie zaskoczyło.

Wymiana alternatora w aucie ciężarowym

Jeśli potrzebujesz wymiany alternatora, niezwłocznie skontaktuj się z nami! Jesteśmy zespołem doświadczonych mechaników samochodowych, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą wymianę alternatora w Twoim pojeździe.

Nasza oferta obejmuje zarówno części oryginalne, jak i zamienniki wysokiej jakości, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój samochód będzie działał bez zarzutu. Co więcej, nasze ceny są konkurencyjne, a naprawy wykonywane są zawsze z najwyższą starannością i precyzją.

Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów. Oferujemy zarówno naprawy stacjonarne w naszym warsztacie, jak i usługi mobilne jako Mobilny Serwis TIR, dzięki którym możemy przyjechać na miejsce usterki i dokonać wymiany alternatora na miejscu.

Nasi klienci cenią nas za profesjonalne podejście do każdej naprawy, szybką i fachową obsługę oraz konkurencyjne ceny.

Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.

Wymiana alternatora Świętokrzyskie

Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy.