Wymiana koła
2022.11.24

Wymiana koła

Wymiana koła w aucie ciężarowym w Dębicy – profesjonalnie i szybko

Kierowca zgłosił nam uszkodzone koło w ciężarówce, która znajdowała się koło Dębicy. Na miejsce awarii został wysłany serwis mobilny wulkanizacji. Całość usługi na miejscu trwała około 1 godziny.

Uszkodzenie koła – czym to grozi?

Wybuch opony na osi kierowanej w ciężkim  ciągniku siodłowym z naczepą,  zawsze oznacza utratę panowania i jest szczególnie niebezpieczny. Wysoki profil pogłębia nagły przechył, a duża masa zwiększa siłę ściągającą w bok. Każda awaria ogumienia jest groźna, niezależnie na której osi nastąpi!

Co robić kiedy strzeli opona?

Wystrzał z przodu odczujesz jako mocne szarpnięcie i ciągnięcie kierownicy. Wystrzał z tyłu poczujesz natomiast przez siedzisko fotela. Tył pojazdu albo gwałtownie zarzuci, albo auto zacznie zachowywać się, jakby jechało po śliskiej jezdni. Po wystrzale opony trzeba działać szybko i nie ma czasu na zastanawianie. Wyrywającą się kierownicę trudno jest utrzymać jedną ręką nawet przez moment. Pamiętaj, że tylko pewne trzymanie kierownicy i prawidłowa pozycja na fotelu pozwolą na opanowanie auta w sytuacji zagrożenia. Nie zastosowanie się do tych zasad znacznie opóźnia naszą reakcję i może zakończyć się całkowitą utratą kontroli nad pojazdem. Po wybuchu ogumienia zachowaj spokój, nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów. Chcąc bezpiecznie się zatrzymać, można postępować według poniższej instrukcji.

– łagodnie puszczaj pedał gazu bo inaczej możesz zachwiać pojazdem,

– nie naciskaj pedału hamulca bo ściągasz pojazd w bok

– pozwól samochodowi powoli wytracić prędkość a hamowanie dopiero przy 40 km/h

– możesz ostrożnie zaciągać hamulec ręczny, działając na tylne koła można odciążyć przednią oś

Jeżeli nie możesz w żaden sposób zapanować nad autem – dodaj gazu, tym więcej, im mniej dynamiczne jest Twoje auto. Dochodzi wówczas do skontrowania sił ściągających na boki i  w efekcie zmniejsza się wysiłek potrzebny do utrzymania kierownicy. Optymalne jest przyspieszenie natychmiast po wystrzale, aby wyprzedzić największe kłopoty.

Uszkodzenie koła – szybka pomoc drogowa

Po fazie zwiększenia prędkości i ustabilizowania pojazdu stopniowo zwolnij pedał gazu, by samochód sam się zatrzymał i skontaktuj  się z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H. Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę .Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego, mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze. Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.