Wymiana napinaczy w aucie ciężarowym
2023.02.02

Wymiana napinaczy w aucie ciężarowym

Wymiana napinaczy w aucie ciężarowym w miejscowości Kraśnik

W ciężarówce, która znajdowała się w miejscowości Kraśnik doszło do awarii. Na miejsce zdarzenia został wysłany serwis mobilny, okazało się że potrzebna jest wymiana napinaczy i pasków.

Za co odpowiadają napinacze pasków w aucie?

Napinacze pasków są niezwykle istotne dla zapewnienia prawidłowej pracy układu napędu paska pomocniczego. Napinacz utrzymuje właściwe napięcie paska przez cały czas eksploatacji. Pomaga także chronić pozostałe elementy, takie jak alternator i pompa wodna, przed nadmiernym obciążeniem i przedwczesną awarią. Napinacz jest stosunkowo niedrogą częścią do wymiany. Dlatego przy kolejnej wymianie paska wieloklinowego należy pamiętać także o jednoczesnej wymianie napinacza.

Kiedy należy pomyśleć o wymianie napinacza pasków?

  1. Wyciek lub kapanie rdzy to oznaka wewnętrznego zużycia elementu. Większość uszkodzeń powstaje w miejscu ograniczników i śrub mocujących napinacz.
  2. Uszkodzone łożysko i/lub koło.
  3. Oddziaływanie paska na koło pasowe.
  4. Uszkodzona lub nie współpłaszczyznowo osadzona podstawa napinacza, niewłaściwy montaż napinacza lub korozja / zanieczyszczenia pomiędzy podstawą napinacza a powierzchnią montażową.
  5. Awaria łożysk lub usterka na osi obrotu powoduje nadmierny hałas.
  6. Kontakt metalu z metalem pomiędzy ramieniem a obudową sprężyny.
  7. Jeśli występują duże wahania lub widoczne jest ciągłe drganie, najprawdopodobniej zawiódł system tłumienia lub spadło naprężenie sprężyny. Inną możliwą przyczyną może być awaria koła pasowego z tłumikiem drgań skrętnych lub wolnego koła pasowego alternatora.
  8. W przypadku zacinania się, przywierania lub tarcia ramienia napinacza.
  9. Piszczenie paska wynikające z poślizgu lub spadek prędkości obrotowej elementu napędzanego paskiem.

Awaria napinacza pasków – co robić?

W każdym z powyższych przypadków należy skontaktować się z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H. Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę.

Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego,mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze. Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.