Wymiana piasty
2022.11.27

Wymiana piasty

W miejscowości Sandomierz doszło do awarii piasty w ciężarówce. Na miejsce awarii został wysłany serwis mobilny. Całość usługi na miejscu trwała około 2 godzin.

Jak działa piasta w aucie ciężarowym?

Podczas codziennej pracy ciężarówek elementy piasty (łożyska, o-ringi, uszczelnienia olejowe) podlegają ekstremalnym obciążeniom, co prowadzi do zwiększonego zużycia części, różnych wad i nieprawidłowego działania. Właściciele ciężarówek powinni regularnie prowadzić przeglądy, diagnostykę i w razie potrzeby  wymieniać elementy piasty. Głównym zadaniem, które wykonuje uszczelnienie piasty, jest uszczelnienie połączeń. Element ten nie powinien przepuszczać wody, brudu, kurzu do piasty. Ponadto uszczelki są odpowiedzialne za to, aby smar nie wyciekł z wnętrza, należy też pamiętać aby nie przesadzać z nadmiernym smarowaniem piasty bo wydajność układu zostanie zmniejszona.

Awaria piasty – co robić?

Problemy z podwoziem to jedna z najczęstszych awarii w ciężarówkach na długich trasach. Szczególnie narażona na zużycie jest część zawieszenia zwana łożyskiem piasty. Można stwierdzić, że ten konkretny element wymaga naprawy po nietypowej reakcji samochodu na obrót kierownicy, ale naprawa piasty czy wymiana łożyska koła w ciężarówce jest dość trudna we własnym zakresie. Dlatego w przypadku problemów ze sterownością zaleca się skontaktowanie się z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H.

Wymiana piasty Sandomierz

W Sandomierzu działa nasza pomoc drogowa TIR PIT-STOP oraz Mobilny Serwis TIR dla aut ciężarowych, świadczący naprawy aut bezpośrednio w terenie. Jeśli masz problem z piastą w ciężarówce w miejscowości Sandomierz nasi doświadczeni pracownicy zapewnią szybką i skuteczną wymianę piasty, umożliwiając Ci bezpieczne kontynuowanie podróży.

Jak wygląda naprawa piasty przez mobilny serwis TIR?

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę .

Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego, mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze. Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.