Wymiana podstawy wiskozy
2022.11.21

Wymiana podstawy wiskozy

Wymiana podstawy wiskozy w Lipsku

Jedna z naszych ostatnich realizacji to wymiana podstawy wiskozy. Dzwonił do nas kierowca, który znajdował się w miejscowości Lipsko. Całość usługi na miejscu trwała około 2 godzin.

Czym jest wiskoza w aucie?

Wiskoza to inaczej sprzęgło wiskotyczne wykorzystywane przy napędzie wentylatora. W trakcie powolnej jazdy, szczególnie w sezonie letnim, sama chłodnica może nie zaoferować odpowiedniego chłodzenia. W takiej sytuacji sprzęgło wiskotyczne, łączące wirnik pompy chłodzenia z wentylatorem, sprzęga te dwa podzespoły. Wirnik napędza wówczas wentylator, który wtłacza do chłodnicy ogromną ilość powietrza.

Objawy uszkodzenia sprzęgła wiskotycznego w układzie chłodzenia

Objawy uszkodzenia sprzęgła wiskotycznego w układzie chłodzenia mogą wynikać z zakleszczenia sprzęgła. W takim wypadku wentylator uruchomi się wraz z odpaleniem silnika. Awaria wiskozy może objawiać się także przez brak pracy wentylatora. Wiatrak nie załączy się podczas powolnej jazdy w korku, mimo wzrostu temperatury silnika. Może to być efekt właśnie uszkodzenia sprzęgła wiskotycznego i w takim wypadku należy skontaktować się z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H.

Jak wygląda naprawa sprzęgła wiskotycznego?

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę .Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego, mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze. Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.