Wymiana pompy wody
2022.11.23

Wymiana pompy wody

Wymiana pompy wody w miejscowości Tarnobrzeg

Ostatnio zostaliśmy wezwani przez kierowcę samochodu ciężarowego do problemu z pompą wody. Na miejscu w miejscowości Tarnobrzeg okazało się ,że pompa wody musi zostać wymieniona. Całość usługi na miejscu trwała około 2 godzin.

Po czym można poznać, że pompa wymaga naprawy lub wymiany?

  • Po temperaturze płynu chłodzącego.

Znając prawidłowy zakres temperatury płynu chłodniczego podczas pracy silnika w naszym  samochodzie możemy stwierdzić kiedy pompa nie działa prawidłowo.

  • Po dziwnym hałasie dochodzącym od strony pompy.

Powodem  hałasu jest uszkodzone łożysko pompy wodnej i  jest on na tyle głośny, że trudno go zignorować.

  • Wyciek płynu chłodzącego.

Wyciek taki następuje w sytuacji, kiedy dochodzi do pęknięcia uszczelki w pompie. Plamy po tej cieczy widoczne są wówczas pod samochodem.

Ile kosztuje jazda z zepsutą pompą?

Pompy nie są drogie i psują się rzadko. Ale kiedy już dojdzie już do awarii i zostanie ona przeoczona lub zignorowana przez kierowcę  to wtedy koszty naprawy zaczynają  piąć się w górę. Podróżowanie autem, w którym doszło do awarii, to prosta droga do przegrzania silnika.  Przegrzanie jednostki napędowej może prowadzić do jej zatarcia. A zatarcie silnika słusznie nazywane jest najczarniejszym snem każdego kierowcy. Dlatego tak ważne jest śledzenie poziomu temperatury cieczy chłodzącej. Gwałtowne skoki tego wskazania mogą być sygnałem, że z naszą pompą wody dzieje się coś złego i w takim wypadku należy skontaktować się z naszą firmą PIT STOP Lipnik serwis samochodów ciężarowych i mobilny serwis TIR 24H wraz z pomocą drogową aut ciężarowych 24H.

Jak wygląda naprawa pompy wody przez mobilny serwis TIR?

Przed wyjazdem do klienta nasz mobilny mechanik zabiera niezbędne części , by na miejscu nic nas nie zaskoczyło. Posiadamy dostęp do oryginalnych części jak i tańszych zamienników, na które jest oczywiście gwarancja producenta. Stawiamy bardzo duży nacisk na jakość naszych usług, dlatego działamy błyskawicznie i przede wszystkim skutecznie, by samochód ciężarowy mógł wrócić w dalszą trasę .Działamy w miejscowościach takich jak: Sandomierz, Staszów, Opatów, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Łoniów, Łagów, Szydłów, Połaniec, Pińczów, Annopol, Ożarów,, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski, Janów Lubelski i inne na terenie woj. świętokrzyskiego i w szczególnych przypadkach Polski i całej Europy. Dzięki usłudze mobilnego serwisu TIR, warsztatu mobilnego,mechanika mobilnego TIR, mobilnego serwisu ciężarówek, mobilnej naprawy TIR i pomocy drogowe TIR właściciel zaoszczędził czas i pieniądze. Numer do naszego mobilnego serwisu TIR to 605 599 506 lub numer do pomocy drogowej TIR 608 527 794.